Promujemy

Spatial - metal 03.07.2012, 19:31


Horda Spatial powstała w styczniu 2010 roku. Kapelę założyło trzech obecnych muzyków Spatial, mianowicie Kubek, Jimi i Bocian. Początki były trudne - nie mieliśmy sali prób i szukaliśmy jakiegoś zajebistego miejsca, gdzie można by napierdalać. W końcu udało nam się znaleźć miejscówę w Pyskowicach, co cieszy nas jak cholera, bo na miejscu i nie trzeba dojeżdżać. Gdy już próbownia była przerobiona do warunków, jakie nam odpowiadały zaczęliśmy granie, szukając w między czasie basisty oraz vokalu. Mając w set liście już kilka utworów pojawił się pierwszy z basmenów Pędzel (Wojtas). Wojtas grał wcześniej w Besieger i razem z nami grał ponad rok; niestety odszedł i znowu zostaliśmy na jakiś czas bez basu. Kolejnym był Docto,r który gra razem z Vates, ale i on na długo nie zabawił - doznał kontuzji ręki. Jeżeli chodzi o vokal to też było kilku wokalistów, ale Strzyga obudził w nas drzemiące demony, o których chyba sami nie wiedzieliśmy, że tam siedzą, hehehe. Próby trwały, mieliśmy już nawet debiut sceniczny na dupnej scenie u boku legendy heavy metalu TSA. Oprócz tego pracowaliśmy nad utworami na demówę, Gdy materiał na demo został dopracowany w szczegółach i końcowe aranże mieliśmy dopracowane, uderzyliśmy do studia "No Fear" w Rybniku. Tam przy w chuj dupnej pomocy Leona nagraliśmy w cztery dniu całe nasze pierwsze demo zatytułowane "Empire". Na demko weszły cztery utwory:
1. Arka Chaotis
2. Nightrage
3. Empire of ancient graves
4. Golem
Sesyjnym basistą był wtedy nasz zakręcony kumpel, Wołek (jeszcze raz dzięki, stary). Po nagraniach chcieliśmy wydać "Empire" w miarę naszych możliwości - głównie finansowych - profesjonalnie i myślimy iż efekt jest całkiem zacny, ale to odbiorcom oceniać.
Gdy byliśmy już totalnie wkurwieni brakiem basisty nagle zadzwonił Premier. Nie dość, że chce grać, to jeszcze jak się później okazało jest także z Pyskowic. Premier w mig złapał nasze wałki w dwa miesiące napierdalał oporowo cały nasz materiał. Niedługo po tym zagrał z nami pierwszy swój w Spatial koncert graliśmy razem z Heretique (horda, w której vokalnie udziela się również Strzyga) oraz Stay Heavy.
Póki co w miarę możliwości staramy się grać koncerty  i robimy materiał na płytę. Do zobaczenia na koncertach....

 

Strona internetowa:

http://www.myspace.com/hordaspatial

 

Kontakt:

spatial@op.pl


0 komentarzy noiser