Promujemy

Śrubka - rock 09.07.2009, 20:48


Początki zespołu Śrubka sięgają 1999 roku, kiedy to w małym miasteczku Krasnobród (woj. lubelskie), tworzyli go wówczas bracia Wojtek (wokal) i Piotrek (gitara) Zdyblowie oraz Krzysztof Ujma (bas) i Zbigniew Kurantowicz (perkusja). Po zakończeniu szkół średnich, każdy postanowił ruszyć w "swoją stronę". Wojtek - motocykle, informatyka i prężnie działającą firma IT, Krzysio - studia, Zbynio - wojsko, Piotrek - studia, no i rzecz jasna muzyka.
Upłynęło trochę czasu, w którym Śrubka teoretycznie nie istniała, ale to tylko teoria... Piotrek próbował wskrzesić zespół szukając ludzi z różnymi przygodami, a przede wszystkim poglądami. W efekcie, w marcu 2003 roku w Warszawie, coś jakby ruszyło. Dojście Tomka (bas, wokal) do zespołu, w końcu pozwoliło ruszyć całej maszynie. Piotrek wspólnie z Tomkiem znaleźli brakujący "element" całego przedsięwzięcia - Mareckiego (perkusja). Tomek zaczął grać na basie (wcześniej eksperymenty gitarowe), a Piotrek śpiewał. Śpiewa i będzie śpiewał. W tym składzie Śrubka prężnie koncertowała od października 2003 roku i zagrała kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Najważniejsze z nich to:
- Międzynarodowy Zlot Fanów VW Polska na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie,
- Majówka 2004,
- Zlot Motocyklowy w Kazimierzu Biskupim 2004,
- Festiwal RocKosz w Bielsko-Bialej 2005,
- Koncert laureatów I Edycji Bislisty organizowanej przez Polskie Radio Bis,
- specjalny koncert na plaży w Pobierowie z transmisją radiową 6 sierpnia 2005 roku.
Supporty przed: T.Love, Nocna Zmiana Bluesa, Kobranocka, Oddział Zamknięty, Cool Kids Of Death i wiele innych. Do 2008r. przewinęło się wielu muzyków, by finalnie stworzyć następujący skład:
Piotr Zdybel – wokal, gitara, teksty
Rafał Bieniek – gitara
Marcin Raczkiewicz – bas
Michał „Misiek, Drugstore” Roguski – perkusja
Marek Syryt – gościnnie perkusja, ogarnianie tematów koncertowych.

W tekstach zespołu bardzo często przewijają się motywy „zranionej miłości”, „motocyklowej wolności”, „metaforycznego uniesienia”, „dialogu z Bogiem”. Zespół nie zamyka się w jednym stylu, a oscyluje wokół rocka, hard-rocka, gdzieś poniekąd elementy punk-rocka, poezji śpiewanej, no i rzecz jasna rock’n’rolla. Śrubka to melodyjne riffy, ciekawe teksty, skoczne refreny...

Kontakt:
tel. kom. 504-957-020
e-mail: srubka@srubka.pl
GG: 6186264

Management - Marek Syryt
tel. kom. 606-187-904
e-mail: marek.srubka@wp.pl
GG: 1117644

Strona internetowa:
www.srubka.pl


1 komentarzy noizzy


23.07.2009, 23:20
Agnes as 83.6.249.31
Prostacki zespół z prostymi tekstami żenada