Promujemy

Clinica Muerte - hardcore 19.11.2009, 19:41


Historia Clinica Muerte sięga początku 2005 roku. Początkowy skład zespołu stanowią: Czuczu - wokal, HaCeK - wokal i kotły, Plaster - gitara oraz perkusista Asad i grający na basie Bulldog.
Nazwa oznacza stan śmierci klinicznej i powinna w każdym człowieku wywołać wstrząs i zaciekawianie twórczością zespołu.
Muzyka kształtowana przez członków zespołu opiera się na dokonaniach nowojorskiej sceny hardcorowej oraz melodyjnych odmian deathmetalu. Pewien wpływ na tworzoną muzykę odegrała stylistyka metalcorowa.
Do wczesnej jesieni 2005 roku grupa pracuje nad materiałem, który następnie we wrześniu 2005 roku nagrany został w mieszkaniu hacka (wokal). Demko "Every day's hell" zawiera pięć motorycznych utworów. Niedługo po nagraniu tego materiału do zespołu dochodzi Piter wprowadzając swą nieco brutalniejszą wizję muzyki opartej na kontrastach rytmicznych i thrashcorowej stylistyce. Wraz z nagraniem "Every day's hell" zespół rozpoczyna występy na żywo. Od samego początku koncerty CM spotykają się z niezłym przyjęciem i żywiołowymi reakcjami publiczności.
Pierwsze miesiące 2006 roku wiążą się ze zmianami w składzie, z którego z przyczyn osobistych odchodzi Czuczu i Plaster, wcześniej Buldog, którego na z góry określony przedział czasu zastępuje Peo - również obecny basista zespołu. Wszystkie zmiany kadrowe zachodzą płynnie i zespół wciąż przygotowuje nowy materiał.
W lipcu po trasie Emergency Tour z przyczyn osobistych od zespołu zmuszony jest odejść Asad, którego zastępuje Fear.
W ostatnich miesiącach 2006 roku Clinica Muerte w bobrownickim MET Studio nagrywa materiał na drugie demo. "IMHO", bo taką nazwę nosi ostatni materiał zespołu, zawiera siedem utworów o charakterystycznej mieszance hardcorowych tekstów oraz ciężkiej metalcorowej czasem deathmetalowej sekcji. W warstwie lirycznej zespół stara się skupić na tym, co dotyka każdego człowieka, czyli wzajemnym szacunku, osobistym postrzeganiu świata przez każdego z nas czy praw drugiego człowieka do wolności. Pojawia się również refleksja nad otaczającą nas rzeczywistością.

Chcemy grać muzykę do zabawy, która daje siłę i niesie pozytywny przekaz. Muzyka to nie wyścig szczurów, sport czy rywalizacja.

Skład:

Hacek - wokal
Fear - perkusja
Patryk - gitara
Przemek - gitara

Strony internetowe:

www.clinica-muerte.pl
www.myspace.com/clinicamuerte

Kontakt:

clinica@o2.pl


1 komentarzy noizzy


07.11.2012, 09:22
HaCeK as 87.205.9.7
Do składu dołączył MARCIN - Bass

oraz Wydaliśmy kolejną płytę TYLE SZANS ILE ODWAGI.

pozdr.