Promujemy

H.N.D.M. - hardcore 20.11.2009, 08:34


Nasze początki sięgają roku 1992, kiedy to zaczynamy grać pod nazwą HNDM ostrego hooligańskiego punk rocka z domieszką hardcore`a. Liczy się wtedy dobra zabawa, mnóstwo piwa, rozrywka na maxa i życie bez ograniczeń. Zagraliśmy kilka koncertów, głównie z przedstawicielami katowickiej sceny punk, hc, grind i metal. Były to czasy, kiedy słuchało się wszystkiego, od death metalu po klasycznego punk rocka.
Po jakimś czasie jednak spoważnieniśmy (?) i nagraliśmy materiał, który ukazuje się w Enigmatic Records. w 1995 roku. Był to zwrot w stronę cięższego hate-core`owego grania i bardziej przemyślanych tekstów. W tamtym okresie borykaliśmy się z wieloma problemami typu brak sprzętu i miejsca do prób. Ale mimo to zagraliśmy sporo koncertów z dobrymi kapelami.
W 1997 roku rejestrujemy kolejny materiał "Silesian Underground" i wydajemy go również w Enigmatic Records. Koncertujemy do początku 2000 roku a następnie z wielu powodów zawieszamy działalność.
W 2001 roku zbieramy się do kupy i nagrywamy materiał pod czujnym uchem Maćka Mularczyka (Mamut Studio), którego dystrybucją zajmuje się Osa Records. Kaseta nosi tytuł "92" a muzyka jaką prezentujemy to na maxa ciężki i brutalny hate-core ze wściekłymi tekstami. W grudniu 2003 nagrywamy czwartą płyte która jest uosobieniem nasze nienawiści ciężkie brzmienie, brutalny wokal hateowe texty, maxymalny rozpierdol. Aktualnie czekamy na wydanie płyty.

ZOFIA FILO
Filozofia naszego grania i sens istnienia jest ściśle zintegrowana z tym w co wierzymy, z czymś co jest bardzo ważną częścią naszego życia. I obojętnie czy ktoś to nazwie hard core czy punk. Dzięki temu istniejemy, a w naszych umysłach rodzą się pomysły. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby doskonalić samego siebie, żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie zapominać o własnej godności i dumie. Tu nie chodzi o traktowanie siebie jako kogoś lepszego. Między innymi chodzi o to, że nie trzeba koniecznie lizać dupska tak zwanym "eliciarzom" żeby grać i mieć poparcie wśród załogi. Nasz przekaz jest szczery, nie opowiadamy rzeczy, w które nie wierzymy-tylko i wyłącznie dla śmiesznej popularności, i mamy w dupie kolesi, którzy udają przyjaciół a potem okazują się zwykłymi obsrańcami.

Źródło: www.hndm.all.pl

Skład:

Jaca-wokal
Dugi-gitara
Ivan-gitara
Pyjter- bas
Abek-perkusja


Strony internetowe:

www.hndm.all.pl
www.myspace.com/hndm

Kontakt:

Telefon Jaca: 507671177


0 komentarzy Koszmar