Promujemy

Dianthus - death / thrash 09.07.2009, 22:42


Początek Dianthusa przypada na kwiecień 2007, kiedy to Krzysztof „Mumin”- gitara (ex. Tears Of The Dusk), Darek „Daras”- perkusja (ex. Tears Of The Dusk) i Piotr „Czarny” -gitara (ex. Prison Property) postanawiają zakończyć działalność Dying Mind i powołać do życia nowy metalowy projekt.

Od tego momentu w garażu w Mysłowicach-Wesoła powstają schematy dwóch pierwszych utworów. W międzyczasie „Mumin” umieszcza w sieci ogłoszenie, w którym pisze, że zespół poszukuje wokalisty i basisty. Ogłoszenie to znajduje, Michał „Soulbleed” - jeszcze wtedy obecny, wokalista Dysphorii (ex. Seeds Of Hate), który postanawia spróbować swoich sił za mikrofonem w nowo powstałym zespole. Atmosfera panująca na przesłuchaniu oraz podobieństwo gustów muzycznych i planowany kierunek rozwoju kapeli, decyduje o tym, że skład Dianthusa powiększa się o nowego członka.

Został jeszcze jeden problem, trzeba było znaleźć kogoś na stanowisko basisty. Kilka przesłuchań nie przyniosło rezultatu. Po jakimś czasie przy jednej z rozmów okazało się, że „Soulbleed” w poprzednim projekcie (SOH) grał na basie. Zespół postanawia dać mu szanse w podwójnej roli. W ten sposób Dianthus ma pełny skład i obiera drogę starej szkoły DEATH/THRASH METALU.

Korzystając z wcześniejszego doświadczenia i umiejętności, zespół w przeciągu 6 miesięcy układa materiał, który postanawia zaprezentować na koncertach. Rok 2008 Dianthus rozpoczyna pierwszym koncertem, który wypadł bardzo dobrze.  Zespół usłyszał pierwsze pozytywne opinie na swój temat, co zmotywowało wszystkich do jeszcze cięższej pracy. Z czasem zaczęły powstawać nowe utwory, a stare z początku istnienia kapeli, na których zespół się zgrywał zostały odrzucone. Różnicę w nowym materiale można usłyszeć od razu. Dianthus zaczyna iść drogą technicznego death metalu, chociaż cały czas można usłyszeć przeplatające się thrashowe riffy i melodyczne solówki. Duże inwestycje w sprzęt nagłośnieniowy, oraz instrumenty, otwierają zespołowi więcej możliwości koncertowych. Dianthus miał zaszczyt grać u boku takich kapel, jak: Moonfog, Monoceros czy Dual-Coma.

Pod koniec roku 2008 zostaje podjęta decyzja o nagraniu pierwszego materiału, głównie w celach promocyjnych. Kolejne samodzielne próby zarejestrowania utworów nie przynoszą zadowalających rezultatów. Wtedy to na drodze kapeli pojawia się zespół Dual-Coma, z którym Dianthus zaczyna grać wspólne koncerty. Po jakimś czasie, okazuje się, że Czubaka (frontman D-C) zajmuje się nagrywaniem i masteringiem w swoim „Parabellum Studio”. Decyzja o współpracy była podjęta od razu. Partie perkusji zostały nagrane pod koniec roku.

Początek roku 2009 to ciężka praca w studiu, na przemian z występami na żywo. Dianthus na dobre podjął koncertową współpracę z Dual-Comą. W maju 2009 światło dzienne ujrzała pierwsza płyta demo zespołu: Dianthus – „Dianthus”, zawierająca osiem utworów. Mniej więcej w tym samym czasie Dianthus nawiązuje stałą współpracę z Moniką Szmatloch, która zostaje managerem zespołu.

Skład:

SkłaSoulbleed - wokale, bas
Mumin - gitara
Czarny - gitara
Daras - perkusja

Dyskografia:

16.05.2009: Dianthus - Demo

Strony internetowe:

http://www.dianthus.jawnet.pl
http://www.myspace.com/dianthusmetal

Kontakt:

dianthus.metal@gmail.com
Band Management: Monika Szmatloch - tel. (+48) 606913780

 


0 komentarzy noizzy