Promujemy

Noizone - psychodelic / progressive 21.07.2009, 21:54


Początki formacji sięgają 2000 roku, kiedy zamiarem utworzenia grupy grającej najprawdopodobniej reagge wykrystalizowała się ekipa trzech gości, którym zakręciło w głowach psychodeliczne brzmienie i klimat długich progresywnych kompozycji. Dużym osiągnięciem było zagranie dwóch koncertów u boku Mojej Adrenaliny i Neumy (ex-Kobong), które wpłynęły na następny materiał.bNic dziwnego, gdyż dokonania chłopaków z nieistniejącego już Kobonga są bardzo ważnym elementem w historii i rozwoju alternatywnej muzyki w Polsce.

W 2005 roku Noizone nagrało drugie demo z pięcioma utworami, które przy odrobinie doświadczenia i ukierunkowaniu się na brzmienie zmasterowano i zmiksowano w zaciszu pokoju perkusisty. Jednym z utworów jest improwizacja, której schemat ułożyli na kilka dni przed wejściem do studia. Mówią o tym ponieważ zespół kładzie duży nacisk na swobodę wypowiedzi poprzez instrumenty, zdaża się im grać koncerty złożone z samych improwizacji.

W 2008 roku pojawiła się możliwość zarejstrowania nowego materiału, płytę nazwano "Sesuin An A Mhaith", co w języku irlandzkim oznacza "ekstremalna sesja". Produkcją płyty zajął się wyłącznie zespół. 

Brak wokalisty zespół tłumaczy tym, że swoich sił za mikrofonem próbowało już kilka osób, ale niestety zawsze kończyło się to dezaprobatą zespołu. Na przestrzeni działalności kapeli powstało też kilka innych muzycznych projektów, które były wynikiem rozwiniecia tematów poruszonych w Noizone.

Skład:

Adrian Kasprzyk - gitara
Kamil Kasprzyk - gitara basowa
Radek Tyc - perkusja

Strona internetowa:

http://www.myspace.com/noizoneband

Kontakt:

noizoneband@gmail.com


0 komentarzy noizzy