Promujemy

K=I=W=I - stoner / grunge / indie rock 15.09.2009, 20:34


Zespół powstał w październiku 2007. Składa się z 3 osób aktywnie udzielających się wcześniej na lokalnej scenie muzycznej. Członkowie K=I=W=I grali wcześniej(lub graja nadal) w takich projektach jak: NimocasT, BABILON, Hug Me Mum i wielu innych. Założeniem zespołu było pokazanie szerszej publiczności tego, czym jego członkowie zajmowali się wcześniej, a co nigdy nie zostało pokazane w innych formacjach, w których grali – totalna niezależność oraz swoboda w komponowaniu i graniu muzyki bez tworzenia zbędnych ograniczeń.
Zespół po 2. tygodniach istnienia zagrał swój pierwszy koncert. Nowe utwory powstawały bardzo sprawnie, lista koncertowa rosła. Od tego momentu postanowiono grać jak najwięcej koncertów zakładając, że jest to najlepszy sposób na sprawdzenie się w boju i testowanie nowo powstającego materiału. Około 3. miesięcy po powstaniu zespołu, wydał on EP-kę „This Country Is Ours”, na której znalazły się 4 kompozycje będące zapalnikiem „kariery” K=I=W=I oraz 2 alternatywne remixy stworzone również przez członków zespołu.

Promocja EP-ki, poparta licznymi koncertami w Wielkopolsce w doborowym gronie towarzyszących zespołów (Dead Infection, Upside Down, Zgon, Mairess, Hope, Rust), nadała formacji rozgłos i rozpędziła ją do tego stopnia, że po upływie zaledwie 3 miesięcy od publikacji pierwszego albumu, zespół „siedział” już w studio nagrywając kolejny, tym razem pełnowymiarowy „koncept album”, będący spójną opowieścią zawierającą wszystkie smaczki i pełen przekrój klimatyczny twórczości zespołu.

Premierę albumu „POLTERGEIST”, gdyż tak właśnie płyta będzie się nazywać (premiera planowana na luty 2009), zespół poprzedził publikacją wideoklipu do singla „THE BUG”, który znajdzie się również na płycie.

Nieustannie koncertując  K=I=W=I podąża własną ścieżką, która krąży wokół połączenia brudnych stoner’owo - grunge’owych brzmień z dodatkiem indie rocka i elementami alternatywy oraz post-hardcore’u.

Skład:

Kidd - vocals, bass, electronics
Qna - drums, percusions, noizzz
Stiffla - guitars, vocals
Ohio - vocals, electronics, piano
Gweedrock - tech, driver
Damjan - photographer
Jizza - mental support 

Strona internetowa:

http://www.myspace.com/kiwiniezginie

Kontakt:

kiwiprzezyje@gmail.com


0 komentarzy noizzy