Promujemy

New Mad Age - rock 15.09.2009, 22:23


Historia zespołu zaczyna się jeszcze przed rokiem 2000. Początki New Mad Age wyglądały jak start każdej innej kapeli. Kilkugodzinne próby na ledwo działającym sprzęcie, dużo planów i wytrwałość. Założycielami NMA są Krzysztof i Kuba. Jak widać dobrali się skutecznie, gdyż są trzonem zespołu do dnia dzisiejszego. W 2000 roku do zespołu dołączył Tomek (kiewball) i objął stanowisko gitary prowadzącej. Przy jego udziale powstało kilka nowych pomysłów. Półtory roku później zaczęły się dość regularne koncerty NMA. Do najważniejszych z nich zdecydowanie można zaliczyć support dla takich zespołów jak TURBO, CETI, Acid Drinkers, LiPaLi oraz występ w Jarocinie na FESTIWAL PRL. W 2006 roku kiewball przyjął rolę basisty a na jego miejsce został przyjęty Mateusz (Jimmi), który wcześniej grał w reagowym zespole ZaZuZi. Mateusz był członkiem New MAD Age przez około 1,5roku. Jego miejsce zajął Jakub Ratajczak, a Jimmi zatrudnił się w zespole S.O.U.L.

Pierwsze nagrane demo (OCEAN), które ukazało się w 2001r bardzo różniło się od dzisiejszej formy muzycznej NMA - przeważały dźwięki punkowo rockowe. Nowsza twórczość (od około 2006 roku) to mocniejsze uderzenie, nowy styl gry, nowe brzmienie i nowi ludzie w zespole. Zmiany zaowocowały nowymi mocniejszymi kawałkami napisanymi na potrzeby demo - ENEMA. Znajdzie się na nim 7 utworów (większość w języku polskim). Na chwilę obecną zostały ukończone prace nad trzema kawałkami. Ze względów finansowych pozostałe utwory nie opuściły studia :(
New Mad Age zagrało kilkadziesiąt koncertów występując przed takimi firmami jak: CETI, TURBO, ACID DRINKERS, HEY, MALEO REAGE ROCKERS, KASIA NOSOWSKA, Li-Pa-Li, Farben Lehre, GOTHAM i inne.

Graliśmy na takich festiwalach jak:
- Festiwal PRL w Jarocinie.
- X FAMA Rock Festiwal w Iławie
- Rock Festiwal 2008 w Gorzowie

Grali u nas:
-Szymon Szymkowiak - gitara
-Arek Nowakowski - bas
-Radek Wosiński - bas
-Marcin Skowronek - bas
-Tomasz Friebe - gitara (dzisiaj zespół S.O.U.L)
-Mateusz Nowakowski - gitara (dzisiaj zespół S.O.U.L)
-Krzysztof Wosiński - perkusja (dzisiaj zespół S.O.U.L)

Dyskografia:

ROCKOWA.PL
Rok wydania: 2009

Enema
Rok wydania: 2009

Ocean
Rok wydania: 2003

Nowy wiek 1
Rok wydania: 2001

Strony internetowe:

http://www.myspace.com/newmadageband

http://www.newmadage.pdg.pl

Kontakt:

newmadage@poczta.onet.pl


0 komentarzy noizzy