Promujemy

De Kress - rock 01.05.2011, 15:26


Początki zespołu sięgają 2004 roku, kiedy Wojciech Smyk, Daniel Bielski, Bartosz Wal i Piotr Rybczyński założyli swój pierwszy zespół o nazwie Developers. W repertuarze grupy dominowały przede wszystkim covery, z czasem powstały ich własne kompozycje. W tym składzie udało się zagrać parę koncertów w ZS nr 1 w Krasnymstawie, jednakże zakończenie edukacji w gimnazjum oznaczało zawieszenie działalności grupy.
Reaktywacja nastąpiła dopiero po pikniku w 2006 , gdy Ryba oraz Walo postanowili kontynuować dzieło sprzed lat. Dołączył do nich Maciek Wolanin.Podczas pierwszego koncertu w klubie "Ósemka" gościnnie zagrali: Wojtek Smyk i Daniel Bielski. Następnego dnia zdecydowali, że zostaną w tym składzie na stałe. Tak wyglądał początek zespołu De Kress. W tym okresie doszło do powstania pierwszych utworów np. „Kres”, „Styx”, czy „Kosiarz”. W czerwcu 2007 Bartosz Wal zrezygnował ze współpracy.
W styczniu 2008 roku, przy współpracy z Grześkiem Kuligowskim i sponsorami grupa nagrała demo składające się z 4 utworów:
""Teraz to wiem"
"Kres"
"Stop"
"Nie temu światu".
Zespół zagrał kilkanaście koncertów, m.in. jako support przed Hunterem i Kukizem (Chmiel rock), Harlemem , Monstrum, a także często występował z krasnostawską grupą LKS.
Pod koniec 2008 roku z zespołu odszedł Maciek Wolanin i Piotr Rybczyński. Luki w tym składzie uzupełnili Wojciech Fidecki (gitara basowa) oraz Maciek Smyk (gitara elektryczna). Grupa pojawiła się m.in. na przeglądach organizowanych w ramach imprez takich jak lubelskie juwenalia czy festiwal Chełmstok. 10 maja zespół otrzymał wyróżnienie "Wykonawca dnia" na portalu muzzo.pl

W początkowej fazie twórczości, główną inspiracją była starsza muzyka rockowa (np. Scorpions, Motorhead, Deep Purple czy AC/DC). Obecnie zespół znajduje się pod wpływem działalności młodszych formacji, takich jak Alter Bridge.

 

Strona internetowa:

www.de-kress.muzzo.pl

 

Kontakt:

Maciek Smyk

maciejsmyq@gmail.com

tel: 509436507


0 komentarzy noiser