Promujemy

HellHaven - prog-rock 28.05.2011, 08:43


Rozdział I

HellHaven przyszło na świat w podkrakowskich Myślenicach, w czasach trudnych i nieprzyjaznych, kiedy to prawdziwy heavy metal zdążył już zardzewieć, a rock zbratał się na dobre z popem.

Jakub, Marcin, Bartosz i Łukasz to ludzie, którym zabrakło pokory na to, by zaakceptować ów stan rzeczy. Muzyka z tego okresu działalności grupy balansowała między dość klasycznym heavy metalem, a solidnym, melodyjnym hard rockiem. Na tym gruncie powstać mogły takie kompozycje, jak chociażby Divide Et Impera, Bitterman, czy Nuclear Boy.

Zespół pracował wytrwale nad nowymi utworami, a także zagrał kilka koncertów, jednak we wrześniu roku 2008 - tajemnicze i niejasne siły zmusiły wszystkich do podjęcia decyzji o zawieszeniu działalności.

Rozdział II

Przebudzenie ze snu nastąpiło jeszcze w grudniu tego samego roku, za sprawą Marcina Jaśkowca, Bartosza Zaczka i Jakuba Węgrzyna; instrumentarium było jednak niekompletne, więc do zespołu szybko dołączył Dawid Mika.

Wszystko zaczęło się niemalże od samego początku; szukano wspólnego języka, wspólnej wizji artystycznej; niebawem pojawiły się szkice pierwszych kompozycji...

Marzec to czas kolejnych rewolucji. Do zespołu dołączył człek posiadający wiedzę o tym, jak wykorzystać swe struny głosowe - Sebastian Najder, a także perkusista - Radosław Suder. Dzięki kompletnemu instrumentarium praca nad nowymi utworami przybrała nową, pełniejszą formę. W pewnym momencie pojawił się pomysł szalony: występ na Powiatowym Przeglądze Amatorskich Zespołów Muzycznych w Myślenicach. Efektem było zajęcie trzeciego miejsca, a rok później - drugiego.

Dalszy czas upływał na działalności koncertowej i twórczej; powstało kilka nowych kompozycji, a styl i brzmienie ewoluowały.

Rozdział III


We wrześniu roku 2010 odbyła się sesja nagraniowa do debiutanckiej płyty pt. "Art for Art's Sake", która ukazała się w Internecie 25 grudnia 2010. Całość dostępna jest do darmowego pobrania.

W chwili obecnej HellHaven koncentruje się na tworzeniu nowego materiału, czego efektem są już dwie nowe kompozycje, które można usłyszeć na koncertach.


Skład:

Sebastian Najder - wokal,
Jakub Węgrzyn - gitara, klawisze,
Dawid Mika - gitara,
Marcin Jaśkowiec - bas,
Radosław Suder - perkusja


Kontakt:
Kuba Węgrzyn: kuba.wegrzyn@wp.pl

Strona internetowa:
www.myspace.com/hellhavenrocks


0 komentarzy noiser