Promujemy

Beheading Machine - technical death metal 13.10.2009, 21:38


Beheading Machine istnieje oficjalnie od grudnia 2008 roku. Jednak już rok wcześniej czterech młokosów w wieku od 16 do 18 lat założyło zespół Sinopera, który stał się trzonem nowego projektu. Późniejsza zmiana nazwy związana była z ewolucją muzyki oraz dołączeniem do składu kolejnych członków. Beheading Machine tworzą Marshall (wokale), Dziubek (gitara), Linda (bass), Smoła (perkusja) oraz świeżynki w składzie (lecz nie w metryce) Maki (wokale) i Marcin (gitara).

Po kilku bardzo udanych występach zespół szybko zaczyna robić szum na lokalnej scenie i zyskuje  przychylność zarówno fanów jak i starszych kolegów, a w tym znanego producenta Jasia Bryta współpracującego m.in. z niemieckim Destruction, Behemoth, Blindead czy Vader. Już w styczniu 2009 Jasiek przygarnia chłopaków do swojego Screw Factory Studio (m.in. Blindead) i rejestruje ich debiutancki materiał „Stillbirth Civilisation”. W nagraniu z powodów rodzinnych niestety nie wziął udziału Marcin, który wkrótce na stałe opuszcza załogę.

EP otwiera nowy rozdział w życiu zespołu. Intensywna kampania promocyjna szybko przynosi wymierne rezultaty. „Stillbirth Civilisation” zostaje udostępnione w formacie cyfrowym i w momencie rozprzestrzenia się po sieci. W przeciągu zaledwie dówch miesięcy liczba pobrań dobija do kilkunastu tysięcy (!) i nadal rośnie, fora internetowe zostają zalane pozytywnymi opiniami, a zespół otrzymuje przychylne recenzje z magazynów w kraju i zagranicą oraz odpowiada na wywiady dla prasy oraz radia. W pojawiających się opiniach muzyka kapeli zostaje często przyrównywana do kolegów z miasta - Decapitated. W kwietniu „Stillbirth Civilisation” doczekało się limitowanego do 100 kopii wydania na CD, które schodzi w zaledwie miesiąc.

Kwiecień przynosi również pierwszy wypad poza granice kraju. Beheading Machine występuje na Słowacji w towarzystwie lokalnych kapel oraz polskiego Neolith. Rewelacyjne przyjęcie owocuje zaproszeniem przez organizatora Mass Festiwal do udziału w przyszłorocznej edycji, na której swój występ deklarują już Napalm Death oraz Sinister... Na wspólnych koncertach z Neolith zauważone zostają ponadprzeciętne umiejętności i potencjał drzemiący w B.M. i wkrótce duet Linda – Dziubek zostaje zaprzęgnięty do współpracy z tym zespołem, występując w roli muzyków sesyjnych na polskiej trasie z Azarath (początek maja). Po powrocie chłopaków, Beheading Machine gra koncert u boku Vader, po którym na zespół spada grad pochwał – zwłaszcza ze strony Vogga (Decapitated, Vader).

W maju Beheading Machine zostaje zaproszony na kolejną edycję legendarnego S'Thrash'ydło Festiwal.

Po spokojnych wakacjach zespół rusza ponownie pełną parą. Bookowane są kolejne występy, a w tym udział w Defense Festiwal w lutym 2010. Ponadto zawarta zostaje umowa wydawnicza z krakowaską stajnią Defense prods. Debiut płytowy ukaże się w sporym nakładzie – 2000 kopii za sprawą kooperacji wspomnianej wytwórni z firemką jednego z muzyków BM (Makiego) – Fresh Flesh Records. Premiera planowana jest na 15 marca 2010 i dzięki licznym kontaktom i sieci dystrybucji materiał trafi na półki sklepowe w wielu krajach Europy.

1 października Beheading Machine ponownie wchodzi do Screw Factory studio gdzie rozpoczyna pracę nad debiutanckim krążkiem. Yanek Bryt również i tym razem zostaje producentem zespołu.

Skład:

Smoła - bateria;
Linda - bass;
Dziubek - gitara;
Maki - vox;
Marshall - vox.

Strona internetowa:

www.myspace.com/beheadingmachineband

Kontakt:

Bartek "Maki" Makos
phone: (+48) 782 513 592
e-mail: ffdistro@op.pl

Mateusz "Linda" Pojnar
phone: (+48) 512 318 534
e-mail: mateusz38@poczta.fm


0 komentarzy noizzy