Promujemy

From Afar - rock / metal 03.03.2012, 22:29


Początki zespołu sięgają 2005 roku, kiedy to Marcin Chuchla i Sebastian Szpakowski założyli From Afar. Pierwsze demo zostało wydane dopiero w roku 2009 i właśnie ten rok można uznać za debiut sceniczny. Promocja materiału odbywała się przez wspólne koncerty z Frontside i Absynth, jak i również innymi, lokalnymi zespołami.

Większy przełom nastąpił w 2010 roku, kiedy do składu dołączył Wojtek Pyć, dodając bardziej zaawansowane linie melodyczne do charakterystycznego dla From Afar mocnego rytmu, elektronicznych urozmaiceń oraz progresywnych zagrywek. Zespół obrał kierunek na ciemniejszą, cięższą, alternatywną mieszankę rocka i metalu, niepozbawioną podbudowy lirycznej.

Lata 2010 i 2011 umocniły pozycję From Afar na lokalnej scenie, a także poza nią (m.in. Krakowie, gdzie zespół został ciepło przyjęty), oraz zaowocowały zarejestrowaniem nowego materiału.

W styczniu 2012 From Afar rozpoczął promocję swojego drugiego dema, co wiąże się też z powrotem do składu pierwszego basisty – Piotrka Jaskółki. Teraz zespół jest pełen energii i pomysłów, w pełni gotowy ponownie twardo stanąć na scenie muzycznej.

From Afar dzielił scenę m. in. z zespołami (kolejność przypadkowa): Frontside, Diaspor, Animus, Absynth, Mindfield, Still Life, Separated, Neuron, Effatha, Hermetic Insanity, Beliviers Never Die, Reloaded

Skład:

Wokal: Wojtek Pyć
Gitara: Marcin Chuchla
Gitara: Tomek Przywara
Bas: Piotrek Jaskółka
Perkusja: Michał Chruściel

Strony internetowe:

www.facebook.com/fromafarpl
www.myspace.com/fromafar

Kontakt:
fromafarband@gmail.com

Tomek Przywara
tel. 608 632 725

Jesteśmy otwarci na propozycje koncertowe.


0 komentarzy noiser