Promujemy

Amorphous - death metal 18.03.2012, 19:35


Historia powstania Amorphous sięga 1991 roku. Pierwsze lata działalności to kilka koncertów oraz ciągłe zmiany składu. W efekcie tych wydarzeń, gitarzysta Marek Pająk i perkusista Bart współtworzą początki kariery Esqarial.

Dopiero w roku 2004 zespół postanawia powaźnie powrócia na scenę i w legnickim Vitt Studio, rok później profesjonalnie nagrywa pierwszy materiał
zatytułowany “Return from the dead”. Są to w wiekszości oryginalne kompozycje z początku działalności grupy. W listopadzie 2006 roku Amorphous zalicza polską cześć “Grinding Incursion Tour” z Epicrise (UKR) i Parricide. Później seria koncertów pod szyldem “After Grinding Incursion...” i materiał nagrany live, tym razem juź z Młodym za bębnami. Na podstawie materiałów video zebranych w trakcie trasy powstaje clip.

Po długich negocjacjach z ewentualnymi wydawcami, na początku roku 2008 światło dzienne ujrzał debiut “Return from the dead”. Materiał został zmasterowany przez Szymona Czecha, a zespół znalazł się pod skrzydłami Propaganda Promotions. Po odejściu gitarzysty Pawła Molla, powstaje materiał na nową płytę “A Perfect Evil”. Pod koniec 2009 roku pojawia sie mcd “Modus Operandi”, który jest zapowiedzią pełnej płyty.

W miedzyczasie Pająk rozpoczyna współprace z Vader i jako drugi gitarzysta nagrywa nową płytę tego zespołu. Aktywność koncertowa Vader wpływa wprawdzie na powstanie nowej płyty Amorphous, jednak materiał finalnie zostaje zarejestrowany w 2011 roku. Tego samego roku zespół trafia pod skrzydła
małej, ale coraz prężnie działającej Let It Bleed Records.

Dyskografia:
“Return from the dead” CD ‘08
“Modus operandi” MCD ‘10
“A Perfect Evil” CD ‘12

Skład:
— Pająk (gitara, wokal)
— Młody (perkusja)
— Płaski (gitara basowa, wokal)

Strona internetowa:
www.amorphous.pl
www.myspace.com/amorphousband


0 komentarzy noiser