Promujemy

Krzyki - rock 24.10.2009, 18:46


Gramy od kilku lat, systematycznie powiększając nasz repertuar. Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w stolicy Dolnego Śląska i okolicznych miastach, biorąc także udział w kilkunastu festiwalach dla amatorskich kapel. Nasza muzyka to polskie teksty i przeróżne rockowe klimaty.

We Wrocławiu gramy w zasadzie co najmniej raz w miesiącu, szykując się jednocześnie na stopniowy podbój okolicy na wiosnę i latem (festiwale). W naszym mieście udało nam się zdobyć już jako taką popularność zarówno wśród innych kapel, które chętnie zapraszają nas do wspólnego grania, jak i wśród fanów, z których część zaczyna śpiewać wraz z nami piosenki, co jest dla każdego zespołu największym wyróżnieniem i przeżyciem. Pozostałe plany na przyszłość skupiają się, obok jak najczęstszego grania na żywo, do promowania wydanej własnym  sumptem płytki demo i próby zainteresowania naszą twórczością szerszego grona odbiorców.

Początki zespołu Krzyki (nazwa jednej z wrocławskich dzielnic) to wspólne wakacje nad Jeziorem Głębokie, na których spotkali się Michał Kozłowski (wokal, teksty) i Tomasz Kala (gitara, bas). Powstał wtedy pomysł na założenie zespołu. Po powrocie do Wrocławia odbyło się spotkanie w piwnicy przy ulicy Januszowickiej 10. Tamtego wieczoru powstało 8 numerów. Zespól zaczął grać swoje pierwsze próby. Po krótkim czasie na jednej z nich pojawił się Maciej Stobiński (gitara) i dołączył do zespołu. Skład zaczął się krystalizować, brakowało jednak perkusisty. Po odejściu pierwszego, Marka Reja, na jego miejscu pojawił się brat Michała, Krzysztof Kozłowski. Grał w zespole Krzyki przez okres niecałego roku, w tym czasie zespół nagrał swoje pierwsze utwory w studiu Kurnik we Wrocławiu i zagrał swój pierwszy koncert. Krzysztof Kozłowski zrezygnował z gry w zespole w 2008 roku. Jego miejsce zajął Dariusz Michałowski (perkusja). We wrześniu 2008 roku nastąpiła kolejna istotna zmiana, do zespołu powrócił Krzysztof Kozłowski (gitara), tym samym Tomasz Kala, stal się nowym basista zespołu Krzyki. W połowie 2009 roku po raz drugi opuścił nas Krzysiek Kozłowski (wielkie dzięki za wszystko!) zaś zespół zasilił Dominik Czerniak. W tym składzie gramy do dziś.

Skład:

Michał Kozłowski (wokal)
Tomasz Kała (bas)
Maciek Stobiński (gitara)
Dominik Czerniak (gitara)
Dariusz Michałowski (perkusja)

Strony internetowe:

www.myspace.com/krzyki

www.krzyki.w8w.pl

Kontakt:

krzyki.wroclaw@gmail.com


0 komentarzy noizzy